BO TO WAŻNA RZECZ
CZYSTE RĘCE MIEĆ

Początek roku szkolnego to początek sezonu na infekcje i przeziębienia. Kontakt z rówieśnikami w szkole czy przedszkolu wiąże się ze stałą wymianą między dziećmi różnorodnej flory bakteryjnej, osłabiającej układ odpornościowy. Nie ma cudownych środków, które w 100% uchroniłyby dziecko przed kontaktem z drobnoustrojami. Można jednak ograniczyć ryzyko zachorowań poprzez przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest właściwa higiena rąk.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pociech, powinniśmy już od najmłodszych lat wpajać im, jak ważna jest prawidłowa higiena rąk. Bowiem to właśnie przez ręce przenoszone są chorobotwórcze bakterie i wirusy. Dzieci lubią naśladować rodziców. Dlatego jeśli chcemy wyrobić w swoich latoroślach prawidłowe nawyki higieniczne, sami bądźmy dla nich przykładem. Widząc, że mama i tata zawsze myją ręce przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety czy zabawie z psem, maluch szybciej zapamięta, że należy tak robić. Istotne jest również, żeby dziecko wiedziało jak  myć ręce prawidłowo – Zarówno dzieci, jak i dorośli robią to o wiele za krótko. Wiele osób uważa też, że aby usunąć bakterie wystarczy samo zamoczenie rąk.

Nic bardziej mylnego. Aby całkowicie zlikwidować zarazki, trzeba myć ręce wodą z mydłem przez ok. 30 sekund. Na koniec dłonie powinny zostać starannie wytarte ręcznikiem, bo drobnoustroje łatwiej  przylegają do rąk wilgotnych.

Właściwa higiena dłoni ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia dziecka i  całej rodziny. Co jednak zrobić gdy umycie rąk w bieżącej wodzie nie jest możliwe np. w aucie, w tramwaju, na spacerze, na placu zabaw? Najlepszym sposobem na utrzymanie rąk w czystości w każdych warunkach jest żel do mycia rąk bez wody.  Żele i spraye marki CleanHands™, to produkty o wyjątkowo skutecznej formule. Lekka konsystencja sprawia, że preparat łatwo się rozprowadza i błyskawicznie wchłania pozostawiając na skórze uczucie przyjemnego odświeżenia. Składniki aktywne o właściwościach pielęgnacyjnych nawilżają i odżywiają oraz zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu dłoni. Żele i spraye CleanHands™ dostępne są w poręcznych opakowaniach o kilku pojemnościach. Formuła żeli zawiera aloes oraz prowitaminę B5, nowością w ofercie jest żel wzbogacony o kolagen i witaminę E.