Świńska grypa
jak chronić się przed wirusem A/H1N1

Za naszą wschodnią granicą rozprzestrzenia się niebezpieczny dla zdrowia wirus A/H1N1, czyli tzw. świńskiej grypy. Niestety odnotowano przypadek zakażenia tym groźnym wirusem również w Polsce. Warto wiedzieć jak chronić się przed zakażeniem.

Świńską grypę wywołuje wirus A/H1N1, który niezwykle szybko przenosi się z osoby na osobę. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową oraz przez kontakt ze skażonymi rzeczami. Kiedy osoba chora kicha lub kaszle mikroskopijne cząsteczki, z których złożony jest wirus, rozprzestrzeniają się w powietrzu oraz osiadają na przedmiotach. Ponieważ wirusa nie można zobaczyć, trudno się przed nim skutecznie uchronić. Można jednak w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem świńskiej grypy, przestrzegając kilku prostych zasad:

Chroń siebie i innych przed wirusem A/H1N1

  • Często myj ręce wodą z mydłem.
  • Regularnie dezynfekuj dłonie antybakteryjnym żelem do rąk. Szczególnie poza domem oraz po powrocie do domu.
  • Staraj się nie dotykać bez potrzeby oczu, nosa i ust.
  • Kiedy kichasz lub kaszlesz zasłaniaj usta i nos czystą chusteczką higieniczną.
  • Wyrzucaj chusteczki po jednorazowym użyciu.
  • Przebywając w pobliżu osób chorych noś maseczkę i unikaj dotykania przedmiotów znajdujących się wokół.

CleanHands™ – skuteczność w zabijaniu wirusów i bakterii potwierdzona certyfikatem

Antybakteryjne żele do rąk CleanHands™ posiadają certyfikat wydany przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dzięki zawartości składników biobójczych zabijają 99,9 % bakterii, będąc jednocześnie zupełnie bezpieczne dla skóry i zdrowia. Już mała kropelka żelu CleanHands™ wystarczy żeby skutecznie zdezynfekować ręce, a tym samym ograniczyć niemal do zera ryzyko przeniesienia wirusa grypy A/H1N1 przez dotyk.