Światowy Dzień Mycia Rąk
15 października

“Pomimo wielu akcji i kampanii społecznych, poświęconych tzw. „chorobom brudnych rąk”, wciąż niedostatecznie zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą bagatelizowanie prawidłowej i regularnej higieny rąk. Żeby podkreślić rangę problemu UNICEF, wspierany przez Światową Organizację Zdrowia, ustanowił 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk.”

Dlaczego dbanie o higienę rąk powinno być priorytetem w codziennej profilaktyce zdrowotnej? Przede wszystkim dlatego, że nasze dłonie stanowią bardzo dobre środowisko dla rozwoju mikroorganizmów, a stąd już krótka droga do zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A, czerwonką, grypą czy zatrucia pokarmowego. Chcąc zapobiec „chorobom brudnych rąk” lekarze rekomendują mycie rąk wodą z mydłem szczególnie przed spożyciem posiłku czy po wyjściu z toalety.

Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że prawidłowa i systematyczna higiena dłoni może zredukować o ponad 40% liczbę zachorowań na biegunkę oraz o 25% infekcji oddechowych. Ale jak zachować należytą czystość rąk, gdy nie możemy skorzystać z bieżącej wody – w podróży, w komunikacji miejskiej, na zakupach? Problem rozwiązują odświeżające żele do rąk CleanHands™, które eliminują zarazki bez użycia wody. Są łatwe i bezpieczne w użyciu, a dzięki poręcznym opakowaniom można mieć je przy sobie zawsze i wszędzie. Szczególnie w okresie jesiennym, gdy nasz układ immunologiczny wystawiony jest na ciężką próbę.

Stosowanie żeli CleanHands™ pozwala utrzymac higiene rąk w każdym miejscu, a to przyczynia się do zmniejszenia zagrożenia zarażeniem się chorobami zakaźnymi. Warto o tym pamiętać i dbać o czyste ręce nie tylko 15 października, z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, ale przez cały rok.